hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд нових AV-ресиверів Denon AVR-S650H/S750H/S950H

Огляд нових AV-ресиверів Denon AVR-S650H/S750H/S950H

Специфіка збуту електронних товарів така, що виробникам іноді доводиться зміщувати пріоритети з кінцевих покупців на запити продавців ...

Великим мережним рітейлерам, наприклад, потрібно один товар - масовий, невигадливий, але помітний, який можна продавати, як пиріжки. А невеликим салонам Hi-Fi і домашніх театрів зовсім інший - більш елітний і складний. Ви самі побачите всі ознаки розшарування, якщо поставите перед собою мету знайти в інтернет-магазинах підходящий за ціною і функціоналу багатоканальний ресивер - на одному фланзі виявиться могутня купка з декількох самих ходових моделей, на протилежному вишикуються потужними рядами наворочені і дорогі апарати, а в середині буде порожньо.

У європейській гамі AV-ресиверів Denon до недавніх пір теж спостерігався розрив. У початковому ціновому діапазоні пропонувалося одна-дві моделі (з актуального ряду це X250BT і X550BT), а до решти (X1500H ... X8500H) підступитися було не так легко.

На щастя, в Denon вирішили виправити становище. Вони взяли доступну американську лінійку, яку цілком можна вважати «середнячками», і на її основі зробили три нових евромоделі, які ви і бачите тут.

Почнемо з молодшої моделі. Коротко AVR-S650H можна охарактеризувати так: фактично це базовий пятіканальнік, до якого прикрутили все найпередовіші і ласі функції зі старшої X-серії: мережеві, Bluetooth- і WiFi-інтерфейси, включаючи Apple AirPlay 2, весь наявний асортимент музичних стрімінгових сервісів (шкода , що поки в їх число Denon не включає і нашу Яндекс.Музика), бездротової мультирум HEOS, новітні відеотехнології і т. д.

Наприклад, HDMI-комутатор в S650H, розрахований на п'ять джерел, відповідає всім сучасним стандартам 4K/3D/HDR/HLG/Dolby Vision і, що важливо, підходить для найсучасніших кіберігор, що вимагають максимально швидкого відгуку. Останнє означає, що він, швидше за все, зроблений за останнім специфікаціям HDMI 2.1 і, можливо, пропускає і 8К, хоча про це в характеристиках прямо ніде не написано. Зрозуміло, такі фішки, як управління CEC для Smart-ТВ і приставок, або поворотний аудиоканал eARC, які потрібні вже зараз, а не в якомусь найближчому майбутньому, в цьому блоці теж є.

У аудіотракті застосовуються перетворювачі AKM з високими характеристиками під Hi-Res Audio (вже відмінно зарекомендували себе ще в торішньої X-лінійці ресиверів Denon). Перед ними - потужні DSP, які крім базових багатоканальних форматів підтримують і більш просунуті Dolby TrueHD і DTS HD Master, а заодно забезпечують досить широкі налаштування фільтрів і еквалайзерів під вашу конфігурацію АС. Сюди ж включається і система автокалибровки Audyssey MultiEQ по виносного мікрофону - штука, яка, є далеко не у всіх п'ятиканальну ресиверів. Перед цифровим господарством стоїть аналоговий інтерфейс, але урізаний до мінімуму (всього з двома парами лінійних входів RCA), зате з окремим входом Фонокоректори. На протилежному кінці тракту - два виходи на сабвуфери і п'ять підсилювачів, зроблених за традиційною схемотехнике без жодного класу D. Кожен канал потенційно видає в максимумі до 135 Вт на мінімальне навантаження. У стерео на 8 Ом при нормованих викривлення (не більше 0,08%) теж виходить досить: по 75 Вт.

Але найприємніше, що зроблено все не по-бюджетному. В апарата гвинтові клеми під кабелі, міцні шасі і кожух, важкий трансформатор, великий і не скупий на системну інформацію дисплей. Якість виготовлення, як завжди у Denon, ідеальне. Якщо зняти спереду все яскраві стікери, відкриється реально стильний і лаконічний дизайн. Ергономіка зрозуміла навіть малолітній дитині. Поруч з ручкою вибору джерел (зліва) - чотири кнопки прямого вибору налаштованих під джерела режимів прослуховування/перегляду. А біля ручки гучності (праворуч) - ще чотири кнопки, що відповідають за ефекти обробки звуку. Нічого зайвого! Всі процеси виконуються в одно-два натискання. Простіше і логічніше важко щось придумати.

Тест по двом калібрами

Оскільки у нового ресивера частиною інтерфейсу меню мало відрізняється від меню моделей з поточної лінійки, виникла спокуса по-швидкому спорудити і налаштувати автокалібруванням п'ятиканальну тестову схему з сабвуфером. Але я вирішив, що отримаю куди більше корисної інформації про музичні якостях новинки, якщо витрачу час тесту на прогони в звичайному стерео включенні, зате з різною акустикою.

Перша проба - з моніторами HECO Tresor. Ці малятка досить вимогливі до посилення, їм потрібна і «міцна рука», і чистий тракт - будь-які похибки стануть тут же чути. S650H пройшов перевірку «Трезор» на тверду четвірку. Один бал я зняв за невеликий дефіцит швидкої динаміки і твердості в бас смузі. Зате середина навіть у не надто прогрітого апарату виявилася повнокровна і милозвучна, верхній діапазон - без забарвлення і «піску» (але тільки при повністю деактивованою функції Restore в меню ресивера). Детальність - без чудес. І на більше навряд чи варто було розраховувати, адже за цим критерієм і стереофонічні інтегральнікі в бюджетній категорії (30 - 35 тисяч рублів) рідко бувають краще. Зате по частині абсолютної динаміки новий ресівер не слабак: навіть на самих сильних рівнях зберігається ясність. І загальний тональний баланс - до слова, злегка прітемненний - йому йде. Такий саунд здається більш впевненим і пластичним. Але якщо вам захочеться більше яскравості в середині або дзвінкості в передачі ВЧ, це легко отримати за допомогою графічного еквалайзера через меню налаштувань або за допомогою темброблока через кнопку Option на пульті ДУ (деякі користувачі навіть не підозрюють про такі можливості). Функція переходу в режим Direct дає трохи більше просторової чіткості, але різниця настільки мала, що її можна не брати до уваги. Втім, вона може говорити і про те, що вбудований в ресивер звуковий процесор працює чисто, не залишаючи в звучанні своїх слідів.

Тепер спробуємо AVR-S650H з HECO Aurora 1000 - великими підлоговими колонками, для коректної роботи яких потужність підсилювачів або рафинированность процесорів/ЦАПа потрібна вже в меншому ступені, а ось настраиваемость звукового тракту під особливості акустики приміщення повинна бути дуже до речі. Але вже в першому включенні з дефолтними налаштуваннями система здивувала. Прорізалася щільна Панчево динаміка, з'явилася тілесність в низькому регістрі, виник вражаючий масштаб. Тонких подробиць і «повітря» в звучанні куди менше, ніж з Tresor, зате чіткості і фарб - більше, що і дає нам дуже затишну атмосферу великого заглушеного кінозалу. Плюси: при прослуховуванні на високій гучності не виникає ні сильних резонансів приміщення, ні дискомфорту від передачі середньої смуги, ні агресивних відтінків в верхньому діапазоні навіть на самі жорсткі по спектру сцен зі стріляниною. Простота, з якою виходить правильний «театральний» звук у цього тандему, просто підкуповує. Упевнений, не складе проблем узгодити і будь-який сабвуфер, оскільки канал LFE у ресивера має розширені у порівнянні з бюджетними моделями настройки.

Якщо і цього мало

Вважаю, ось про що ви зараз думаєте: чи можна добитися від цієї моделі більшою музикальності або треба вибирати модель вище класом? Саме це зараз і перевіримо! Домагатися більш точної сцени і більш прозорого, нейтрального звучання без призвуків, які вносять АС, будемо домагатися за допомогою автокалибровки, яку можна зробити і для простої конфігурації стерео.

Досить виконати всього три кроки в вимірах, і ви відчуєте, що ті уявні образи в сцені, що раніше були висунуті на передній план або злегка розтягнуті на флангах, знайшли правильні розташування в просторі і «вага». Заодно отримаєте і менш забарвлену середину. Однак після автокалибровки напевно здасться, що передача баса і верху вже не так вражає, як раніше. Повернути «підсохлим» краях діапазону ефектність досить просто. Заходимо в меню, перемикаємо Audissey в режим Flat, потім зовсім відключаємо настройки Audyssey і входимо в відкрився графічний еквалайзер. Тепер треба скористатися копіюванням налаштувань автокалибровки, прибрати вручну підйоми на середніх частотах і ослаблення на низьких (такі установки Audyssey запропонував нам для Aurora, але інший акустикою буде інша картина). Можна також підлаштувати на свій розсуд ВЧ на пару поділок так, щоб звук стало трохи легше. Ось і все - слухайте музику і отримуйте задоволення! Фокус в тому, що навіть при виведених «в нуль» ручних настройках тракту копіювання установок автокалибровки все одно «віднімає» з звучання знайдені процесором локальні спади і злети АЧХ акустичних систем, чому саунд в результаті і виходить більш правильним. А щоб після такої «донастройки» звучання фільмів не здавалося надто деталізованим і жорстким, перемикайте Audyssey в ресивер c Flat на Reference, який якраз і призначений для кінопрограм.

функціональна достатність

Є ще кілька важливих нововведень в AVR-S650H, які виділяють цю модель на тлі молодшої лінійки X. Крім Audyssey, HEOS, AirPlay 2 і програвання Hi-Res з флешки або мережевого сховища новий ресивер відкриває можливості управління через web-інтерфейс або мобільний додаток. Також є і голосове взаємодія через розумні колонки Amazon Alexa або служби Google Assistant/Apple Siri. Є, нарешті, і фіча, якій порадіють не тільки техногіков, а буквально все - «зворотний» Bluetooth, в якому ресивер виступає не приймачем, а транслятором сигналу, дозволяючи передавати відтворену музику на бездротові навушники.

Трохи дорожчий AVR-S750H варто розглядати в тому випадку, якщо свій домашній театр ви збираєтеся розширити до семиканального конфігурації під висотні канали Dolby Atmos/DTS: X або ж збираєтеся підключити важку фронтальну акустику бай-ампінг. В цей ресівер застосовуються ті ж підсилювачі, але всі вони отримують живлення від більш потужного і масивного джерела. Модель також цікава новою функцією віртуальних висотних каналів, яка покликана створити ілюзію тривимірного звучання без стельових або Atmos-спікерів.

Height Virtualization буде і в старшій моделі AVR-S950H. Інші функціональні доповнення такі: замість гібридного екранного меню - повноцінне графічне, добавлена пара лінійних аудиовходов і пара компонентних для відео, використовується HDMI-комутатор на 8 портів, який, в свою чергу, доповнений системою масштабування до 4K і шумоподавлювачем/коректором кольоровості. У аудіотракті - більш потужні підсилювачі, конденсатори Nichicon аудіфільского якості, ще більш грунтовний джерело живлення, потужність якого доведена до 500 Вт. Але ж так само зроблено і у просунутого AVR-X2600H, який очікується вже в червні! Ось вам, до речі, і хороший орієнтир для розуміння класу нової лінійки.

Джерело: www.salonav.com

ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Кабель оптический одномодовый, куплю кабель, clearaudio emotion, классы усилителей мощности, hi fi акустика форум, cd плеер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua